We appreciate your visit to The school bought 17 boxes of workbooks Each box of workbooks costs 204 How much money did the school spend on the boxes of workbooks. This page offers clear insights and highlights the essential aspects of the topic. Our goal is to provide a helpful and engaging learning experience. Explore the content and find the answers you need!
Answer :
Answer:
the answer is $3,468
Thanks for taking the time to read The school bought 17 boxes of workbooks Each box of workbooks costs 204 How much money did the school spend on the boxes of workbooks. We hope the insights shared have been valuable and enhanced your understanding of the topic. Don�t hesitate to browse our website for more informative and engaging content!
- Why do Businesses Exist Why does Starbucks Exist What Service does Starbucks Provide Really what is their product.
- The pattern of numbers below is an arithmetic sequence tex 14 24 34 44 54 ldots tex Which statement describes the recursive function used to..
- Morgan felt the need to streamline Edison Electric What changes did Morgan make.
Rewritten by : Barada
Answer:
Its 3468
Step-by-step explanation:
Since each box cost 204 dollars. The equation will be y=204x, x is the amount of boxes and y is the total cost. So total cost= 204(# of boxes). Which would simplify to Total Cost= 204(17), and since 204 X 17= 3468. The total cost will be 3468.