We appreciate your visit to Shelly bought 5 pounds of bananas for 1 10 How much did the bananas cost per pound. This page offers clear insights and highlights the essential aspects of the topic. Our goal is to provide a helpful and engaging learning experience. Explore the content and find the answers you need!
Answer :
The answer is 22 cents
Thanks for taking the time to read Shelly bought 5 pounds of bananas for 1 10 How much did the bananas cost per pound. We hope the insights shared have been valuable and enhanced your understanding of the topic. Don�t hesitate to browse our website for more informative and engaging content!
- Why do Businesses Exist Why does Starbucks Exist What Service does Starbucks Provide Really what is their product.
- The pattern of numbers below is an arithmetic sequence tex 14 24 34 44 54 ldots tex Which statement describes the recursive function used to..
- Morgan felt the need to streamline Edison Electric What changes did Morgan make.
Rewritten by : Barada
Answer:
$0.22
Stage 1: Divide.
$1.10 ÷ 5 = $0.22.
Your answer would be $0.22 per pound. Hope it helps!