Answer :

Answer:

B. $1.52 for 8 oz

Step-by-step explanation:

$1.26/6=$0.21

$1.52/8=$0.19

$2.30/10=$0.23

$2.40/12=$0.2

$0.19<$0.2<$0.21<$0.23

" I hoped I helped you : - ) "

Thanks for taking the time to read Which is the best deal for a jar of jelly A 1 26 for 6 oz B 1 52 for 8 oz C 2 30. We hope the insights shared have been valuable and enhanced your understanding of the topic. Don�t hesitate to browse our website for more informative and engaging content!

Rewritten by : Barada