High School

We appreciate your visit to Ms Morgan bought 3 5 pounds of bananas at 0 51 per pound and 4 5 pounds of pineapple at 1 19 per pound How. This page offers clear insights and highlights the essential aspects of the topic. Our goal is to provide a helpful and engaging learning experience. Explore the content and find the answers you need!

Ms. Morgan bought 3.5 pounds of bananas at $0.51 per pound and 4.5 pounds of pineapple at $1.19 per pound. How much did she pay for the bananas and pineapple?

Answer :

Answer:

$7.14

Step-by-step explanation

Thanks for taking the time to read Ms Morgan bought 3 5 pounds of bananas at 0 51 per pound and 4 5 pounds of pineapple at 1 19 per pound How. We hope the insights shared have been valuable and enhanced your understanding of the topic. Don�t hesitate to browse our website for more informative and engaging content!

Rewritten by : Barada

Answer:

1.76 for bananas 5.36 for pineapples

Step-by-step explanation: