Answer :

$2.00 per pound, the answer would be letter C

Thanks for taking the time to read what is the unit rate for the cost of a salad at the salad bar. We hope the insights shared have been valuable and enhanced your understanding of the topic. Don�t hesitate to browse our website for more informative and engaging content!

Rewritten by : Barada

Answer:

C.) $2.00 per pound

Hope This Helps! Have A Nice Day!