We appreciate your visit to It costs 3 50 for 5 pounds of bananas If the price per pound stays the same how much would 4 pounds of bananas cost. This page offers clear insights and highlights the essential aspects of the topic. Our goal is to provide a helpful and engaging learning experience. Explore the content and find the answers you need!
Answer :
Answer:
$14.00
Step-by-step explanation:
Here's why. So, if 5 pounds of bananas is $3.50 per pound. All you need to do is do 3.50 * 4 and you'll get your answer, which is $14.00 .
It's pretty easy. If you have a problem like this just multiple the price with the number that they provide you with. :D
Thanks for taking the time to read It costs 3 50 for 5 pounds of bananas If the price per pound stays the same how much would 4 pounds of bananas cost. We hope the insights shared have been valuable and enhanced your understanding of the topic. Don�t hesitate to browse our website for more informative and engaging content!
- Why do Businesses Exist Why does Starbucks Exist What Service does Starbucks Provide Really what is their product.
- The pattern of numbers below is an arithmetic sequence tex 14 24 34 44 54 ldots tex Which statement describes the recursive function used to..
- Morgan felt the need to streamline Edison Electric What changes did Morgan make.
Rewritten by : Barada